ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13878266
*
nr 1387 8266
Spegel
100x40cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:37:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 22:06:04
1
Vinnande bud
29/3 19:17:52
2
150 kr
29/3 19:17:52
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1387 8266
Spegel
100x40cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 22:06:04 | 1 | Vinnande bud |
29/3 19:17:52 | 2 | 150 kr |
29/3 19:17:52 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23